Trasa Bukowno - Jaworzno - Mysłowice – Katowice (B1)początek trasy : Bukowno (dworzec PKP)

długość trasy około : 36 km 

a/

Z dworca PKP wychodzimy tunelem, kierując się w prawo do ul. 1 Maja, po dojściu do ulicy jeszcze raz w prawo. Tą ulicą prosto aż do ul. Borowskiej, tutaj w lewo. Ulica ta doprowadzi nas do ogromnej misy, kopalni piasku “Szczakowa”. Po wjechaniu na wzniesienie docieramy do wsi Bór Biskupi (4 km)

b/

Jadąc przez wieś mijamy (z prawej) kościół i remizę, droga zmienia się z asfaltu na betonowe płyty, pojawiają się niebieskie znaki szlaku turystycznego, za nimi pojedziemy aż do Ciężkowic. Po wyjechaniu z lasku na rozwidleniu w prawo, dalej droga prowadzi do torów kolejowych      i dalej w lewo pod górę do kolejnego torowiska, za nim na drzewach znajdujemy niebieskie znaki. Pilnując szlaku, lasami jedziemy aż do Ciężkowic-Sosiny (11 km).

c/

Po wyjechaniu z lasu w trafiamy na ul. Młyny Serafińskie w Sosinie. Przed mostkiem na Kozim Brodzie szlak niebieski skręca w prawo do zalewu Sosina. My jedziemy prosto ul. Młyny Serafińskie do ul. Mroczka, tutaj w prawo. Na rozwidleniu w lewo w ul. Ciężkowicką, przez tory. Jadąc dalej prosto wypatrujemy z lewej ul. Turystycznej i czerwonego szlaku turystycznego. Trafiamy na leśną ścieżkę która wiedzie nas do Jeziorek i ul. Gwardii Ludowej. Ulicą Gwardii Ludowej w lewo. Po kilkuset metrach w prawo w ul. Insurekcji Kościuszkowskiej.

d/

Droga biegnie pod wielkimi drzewami, po prawej widać cmentarz, po lewej góra Grodzisko. Lekko pnąc się w górę docieramy na szczyt Równej Góry ( 16 km). Teraz wjeżdżamy w zabudowania centrum Jaworzna. Dojechawszy do ul. Grunwaldzkiej, podążamy w kierunku rynku. Z ul. Grunwaldzkiej, w lewo w ul. Kolejową. Ulica Kolejowa zmienia się w ul. Leśną. Nie zmieniając kierunku jazdy wjeżdżamy w ul. Moniuszki. W miejscu gdzie ul. Moniuszki skręca w prawo, przecinamy ją i po drugiej stronie ulicy zaglębiamy się między drzewa. Trafiamy tutaj na zielony szlak turystyczny, którego znaków się trzymamy.

e/

Zielonym szlakiem, przez las dotrzemy do stawów i skrzyżowania z czerwonym szlakiem turystycznym (21,5 km). Skręcamy w prawo i połączonymi szlakami czerwonym i zielonym docieramy do ośrodka Łęg.


f/

Z lasu wyjeżdżamy przy elektrowni Jaworzno III. Jeziemy ul. Promienną. Skręcamy w lewo w tym miejscu gdzie szlak zielony. Znów jesteśmy wśród lasu. W miejscu rozwidlenia ścieżek kierujemy się w lewo, przechodzimy przez tory. Po wdrapaniu się na nasyp, asfaltową drogą zmierzamy do ul. Wysoki Brzeg, tutaj w lewo (24,5 km).

g/

dalej jak w trasie C5 (pkt g,h,i) lub, po przejechaniu wiaduktu nad autostradą, jak w trasie C2 (pkt e,f,g)