Trasa Balin - Jaworzno - Mysłowice - Katowice (C6)

 

długość trasy : około 42 km

początek trasy : Balin (dworzec PKP)

 

 

a/

Po opuszczeniu dworca skręcamy w lewo do ul. Pańskiej (niebieski szlak turystyczny). Na początek, rozgrzewka, podjeżdżamy na Pańską Górę. Z jej szczytu panorama okolicy. Jadąc w dół docieramy do Balina. Przecinamy ul. Jaworznicką i wjeżdżamy w ul. Ciasną. Zgodnie z jej nazwą ciasnym chodnikiem między posesjami docieramy do ul. Wyzwolenia. Skręcamy w prawo. Ulicą tą docieramy do granicy administracyjnej Jaworzna i zaraz skręcamy w lewo w ul. Łazową (3,5 km)

b/

Ulica Łazowa, przez Górę Łazy, doprowadzi nas do Cezarówki Górnej i ulicy o tej samej nazwie. Na końcu ul. Cezarówka Górna w lewo i w prawo za znakami żółtego szlaku. Zjeżdżamy w dół między pola. Musimy teraz skręcić w prawo, "zieloną" ni to drogą ni to miedzą lekko pod górę. Jadąc cały czas prosto wjedziemy między zabudowania i dotrzemy do ul. Kasztanowej. Jedziemy w lewo. Ulica ta zmieni nazwę na Gwardii Ludowej. Od tego miejsca wypatrujemy po prawej stronie wjazdu do lasu i znaków czerwonego i żółtego szlaku turystycznego. Za znakami w prawo, a na rozwidleniu szlaków za szlakiem żółtym w lewo (10 km).

c/

Jedziemy przez lasy. Pilnie szukając żółtych znaków docieramy do ul. Ciężkowickiej, przecinamy ją, dalej lasem. Po około 300 - 400m po przejechaniu ul. Ciężkowickiej kierujemy się leśną drogą w lewo, po kilkuset metrach spotykamy zielone znaki szlaku turystycznego, skręcamy w lewo. Po dojechaniu do skraju lasu gruntową drogą między polami lekko w górę. Po pokonaniu kolejnego niewielkiego podjazdu przed nami pojawi się niewielki park na szczycie wzniesienia.

d/

Odnajdujemy znaki zielonego szlaku, doprowadzą nas one do ul. Chełmońskiego. Skręcamy w prawo i w dół ul. Sławkowską i ul. Mickiewicza (chodnikiem bo ulice są jednokierunkowe), docieramy do centrum Jaworzna (17 km).

e/

Dalej podążamy ul. Grunwaldzką w prawo i w lewo w ul. Kolejową. Po minięciu wiaduktu kolejowego w prawo w ul. Leśną. Tą ulicą do końca. Przy kościele św. Barbary w prawo al. Piłsudskiego do ul. Wilczej tutaj w lewo, po kilkunastu metrach początek dobrze oznaczonej ścieżki rowerowej. Mijamy tory i cały czas prosto dojeżdżamy do pływalni (21,5 km).

f/

Przed budynkiem pływalni znaki prowadzą w lewo. Ścieżka rowerowa biegnie teraz do elektrowni "Jaworzno" wzdłuż drogi. Przy elektrowni ścieżka rowerowa skręca w lewo, my jedziemy dalej prosto, ul. Wysoki Brzeg do wiaduktu nad autostradą A4 (26 km).

dalej jak w trasie C5 (pkt g,h,i) lub, po przejechaniu wiaduktu nad autostradą, jak w trasie C2 (pkt e,f,g)