Trasa Katowice – Mikołów – Podlesie (M 2) 


 

Długość trasy około 25 km.

Początek trasy Katowice, Dolina Trzech Stawów (parking Muchowiec)
 

a/

Jedziemy z parkingu wzdłuż ul. Francuskiej w stronę stadionu KS „Start”, po dwustu metrach zjeżdżamy w prawo i za znakami czerwonymi szlaku rowerowego lub niebieskimi szlaku turystycznego dojeżdżamy do przejazdu kolejowego, nie skręcamy w lewo lecz jedziemy prosto do ul. Świętego Huberta. Tą ulicą dojedziemy do linii tramwajowej, skręcamy w lewo i dojeżdżamy do pętli tramwajowej (2,5 km).

b/

Jadąc w kierunku południowym wjeżdżamy w ul. Gen. Jankego, po 500m mijamy po lewej supermarket i ul. Kolejową. Za ul. Kolejową zaczyna się ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Jankego która przeprowadzi nas przez cały Ochojec. Za przejazdem kolejowym (6 km) przed bramą Szkoły Policyjnej skręcamy w lewo w ul. Wspólną. Dalej wzdłuż ogrodzenia Szkoły Policyjnej w las, w prawo (szlak turystyczny zielony). Po przejechaniu ok. 500m skręcamy w lewo do ścieżki która wyprowadzi nas do ul. Sandacza (7,8 km).

c/

Ulicą Sandacza jedziemy w kierunku Mikołowa, po przekroczeniu granicy miast ul. Sandacza zmienia nazwę na ul. Wieczorka która doprowadzi nas do ul. Katowickiej. Skręt w lewo i chodnikiem wzdłuż tej ulicy około 100m do ul. Szkolnej. Skręt w lewo następnie w prawo w ul. Sadową. Po podjechaniu na wzniesienie w prawo, po 150 m w lewo pod górę za znakami zielonymi szlaku turystycznego na Wzgórze Kamionka - najwyższy punkt okolicy, niezła panorama. (10 km).

d/

Po odpoczynku nadal szlakiem zielonym do ul. Czereśniowej. Skręcamy w prawo i zjeżdżamy w dół do ul. Poprzecznej. Ul. Poprzeczną do ul. Podleskiej. Skręcamy w prawo i ul. Podleską dojeżdżamy do centrum Mikołowa (Rynek 12,4 km) .

godne uwagi: rynek w kształcie wydłużonego czworoboku z wybiegającymi w narożach ulicami, obudowany kamieniczkami z przełomu XVII-XIX w.

e/

Z Rynku wyjeżdżamy ul. Okrzei, wspinamy się pod górę do wysokości cmentarza. Podjeżdżamy do wejścia na cmentarz. skręcamy w lewo i wzdłuż ogrodzenia cmentarnego (żółty szlak turystyczny) do ul. Krakowskiej. Skręt w prawo i jedziemy w kierunku kładki nad ul. Krakowską. (14,3 km).

f/

Zaraz za kładką przez łąkę ok. 100m do ul. Rolniczej (żółty szlak turystyczny). Po przejechaniu ok. 1500 m lekko w prawo za znakami żółtymi w kierunku lasu. Trzymając się szlaku żółtego przez las dojeżdżamy do Katowic – Zaopusty.

g/

Na granicy lasu zaczynają się pola, miedzą pomiędzy nimi zmierzamy do zabudowań przy

ul. Pomorskiego (17,5 km). Dalej tą ulicą do przejazdu kolejowego, za przejazdem w prawo w ul. Świdra następnie w lewo w ul. Zaopusta. Dojeżdżamy do poczty w Podlesiu (18,8 km).

h/

Dalej jak w trasie T1 lub T2.