Mapy

 

 

 

 

 

 

Do poruszania się po opisanych wcześniej szlakach wskazana jest pomoc w postaci mapy (choć jej brak nie uniemożliwia wycieczki).

Własne próby publikacji map porzuciłem, jako zbyt pracochłonne, przy braku gwarancji satysfakcjonującego efektu.   

Najlepiej zadanie to spełni plan danego miasta lub powiatu, przez które przejeżdżamy. Koszt niewielki, a wygoda duża.

 

 

Osobiście korzystałem i polecam :

Mapa wydana przez Wydawnictwo Kartograficzne „Mapy ścienne Beata Piętka” w Katowicach.  Na mapie oznakowano wszystkie trasy międzynarodowe i krajowe przebiegające przez Śląsk. Oznakowanie tras rowerowych jest czytelne i pozwala na pełną orientację (ale raczej w skali "globalnej" regionu).

Wydana nakładem Wydziału Architektury i Krajobrazu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, opracowana przez Agencję Nieruchomości Historycznych „Be Happy” w 1996 roku. Posiada krótkie opisy zabytków w poszczególnych częściach dawnego Województwa Katowickiego. Mapa o charakterze pomocniczym.

Plany miast wydało PGK Katowice Spółka z o. o. Wydawnictwo Kartograficzne w Katowicach. Bardzo udana seria wydawnicza. Z tej samej serii : Mikołów (cały powiat), Jaworzno itd.
 

Jesienią 2003 Gazeta Wyborcza dołączyła do kilku wydań plany miast : Katowic, Gliwic, Tychów, Siemianowic Śl., Piekar Śl. itd. Również te plany doskonale nadają się do wykorzystania w czasie wycieczek rowerowych
Autorem tego opracowania jest jak powyżej Wydawnictwo Kartograficzne PGK Katowice  .