Trasa Tychy - Kostuchna - Katowice (T2)


Długość trasy: około 18 km
 

Początek trasy: Tyski Rynek.


 

a/

Ulicą Damrota jedziemy na zachód do ul. Krótkiej do przejechaniu przez ul. Mikołowską dojeżdżamy do ul. Objazdowej skręcamy w prawo     a następnie w lewo w ul. Mąkołowską.

b/

Cały czas szosą dojeżdżamy do przejazdu (3 km) kolejowego przejeżdżamy go a następnie ul. Niezapominajek i w lewo ul. Zaopusta docieramy do poczty. Za pocztą w prawo w ul. Saską i w lewo pod górę w ul. Podleśną. Na końcu tej ulicy przekraczamy tory kolejowe i za znakami żółtymi szlaku turystycznego podążamy w kierunku Kostuchny (5 km) Po drodze można odpocząć przy małym wyciągu narciarskim, podziwiając panoramę Kostuchny nad strumieniem Malownik.

c/

W Kostuchnie wyjeżdżamy przy szkole podstawowej nr 29. Za szkołą u wylotu ul. Lepszego w lewo (ul. Boya-Żeleńskiego) za przejazdem kolejowym w prawo (ul. Kałuży). Tą ulicą pod górę do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów (8 km).

d/

Po przejściu ul. Szarych Szeregów, ul. Tymiankową za żółtymi znakami szlaku turystycznego cały czas prosto do Ochojca ( 2,5 km), po wjechaniu między zabudowania kierujemy się w prawo w kierunku widocznego Centralnego Szpitala Górniczego. Ulicą Kryniczną, przez strumień Ślepiotka, ul. Zakręt.

e/

Objeżdżamy szpital w kierunku parkingu, przystanku autobusowego i postoju taksówek. Przy północnej krawędzi parkingu samochodowego znajdujemy ścieszkę prowadzącą między drzewa. W dół przez strumień następnie do góry ok. 100m. Skręt w prawo i po przejechaniu torów znajdujemy się na skrzyżowaniu szlaków rowerowych

f/

dalej jak w trasie T1 b,a